TribLIVE
Blogs | Sports | News
H.S. Sports Insiders

« Font size »
Decrease | Reset |Increase

All-WPIAL volleyball teams announced

Below are this year’s boys volleyball All-WPIAL award winners.

Class AAA
First team
Brendan Brown, North Allegheny, MB, Jr.; Jacob Byers, Penn-Trafford, OH, Sr.; Suyash Fulay, North Allegheny, L, Sr.; Nick Idele, Norwin, MB, Sr.; Tommy Keisling, North Allegheny, MB, Sr.; Joe Murphy, North Allegheny, S, Sr.; Gabe Pritz, Peters Township, OH, Sr.; Josh Tublin, Fox Chapel, L, Sr.; Grant Underwood, Bethel Park, RSH, Sr.; Justin Zweig, North Allegheny, RSH, Sr.
Second team
Cameron Artz, Penn-Trafford, S, Sr.; Vance Blanc, Bethel Park, S, Sr.; Michael Eisner, Fox Chapel, RSH, Jr.; Mitch Farabaugh, Norwin, S/RSH, Sr.; Alex Glisan, North Allegheny, MB, Sr.; Stephan Godbolt, Penn Hills, RSH, Sr.; Sam Kavel, Penn-Trafford, MB, Jr.; Kevin Kunkel, Pine-Richland, S, Sr.; Bryan Parker, Plum, OH, Sr.; Joe Wojciechoski, Latrobe, OH, Sr.
Third team
Kris Baier, Seneca Valley, OH, Sr.; Noah Bostick, North Hills, OH, Jr.; Christian Fink, Peters Township, L, Jr.; Dane Hilko, Norwin, L, Sr.; Luke Hudson, Bethel Park, L, Sr.; Matt Huey, Butler, MB, Jr.; Rob Joseph, Upper St. Clair, OH, Sr.; Daniel Rodgers, North Allegheny, MB, Sr.; Greg Stofanek, Baldwin, OH, Sr.; Jaysen Zaleski, Fox Chapel, MB, So.
MVP: Tommy Keisling, North Allegheny
Class AA
First team
Lee Smith, Ambridge, OH, Jr.; Shaugn McDonald, OLSH, OH, Jr.; Brandon Buck, Ambridge, OH, Jr.; Andy Panizzi, Derry, S, Sr.; Matt Vasinko, Derry, OH, Jr.; Jon Knab, Beaver County Christian, OH, Jr.; Cody Brooks, Ambridge, L, Sr.; Josh Sullivan, Montour, OH, Sr.; Aaron Mueller, Ambridge, S, Jr.; Josh Wannamaker, Derry, OH, Sr.
Second team
Gib McCracken, Beaver County Christian, S, Jr.; Izaak Fulmer-Moffat, Derry, L, Jr.; Don Szoszorek, Deer Lakes, MH, Sr.; Kody Butyan, Deer Lakes, MH, Sr.; Dan Zajac, Ambridge, MH, Jr.; Will Townsend, Beaver County Christian, OH, Jr.; Ian Malis, Derry, MH, So.; Alex Ritter, OLSH, OH, Jr.; Andrew Stojan, Ambridge, OH, Sr.; Zach Hartman, Montour, S, Sr.
Third team
Trent Munk, Ambridge, MH, Sr.; Zach Guiciardi, Deer Lakes, S, Sr.; Damon Craig, West Shamokin, OH, Sr.; Ethan Huston, Derry, RSH, Jr.; J.T. Lippert, Keystone Oaks, S, Sr.; Justin Palaschak, South Park, OH, Sr.; Matt Cain, Montour, MH, Jr.; Braydon Griffith, Derry, OH, Jr.; Nick McNutt, Derry, MH, Sr.; Eric Marasco, Seton-La Salle, OH, Sr.
MVP: Lee Smith, Ambridge

Other blogs
Sports: Rob Rossi | Steel Mill | Chipped Ice | Bucco Blog | Sitting Ringside | Pitt Locker Room | Penn State Sports | H.S. Sports Insiders | Trailing Off
News: This Just In | Trib List
» Top TribLIVE.com Sports
» Top TribLIVE.com News
» Top TribLIVE.com Breaking News