TribLIVE
Blogs | Sports | News
H.S. Sports Insiders

« Font size »
Decrease | Reset |Increase

Week 2 scrimmage schedule

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Here’s a schedule for this week’s football scrimmages:

Scrimmages
Thursday’s schedule
Deer Lakes at Beaver, 6 p.m.

Friday’s schedule
All games start at 6 p.m. unless noted.
Aliquippa at Chartiers Valley, 5 p.m.
Allegheny-Clarion Valley at Apollo-Ridge, 7 p.m.
Avella at Serra Catholic
Baldwin at Central Valley, 5:30 p.m.
Beaver Falls at Ambridge, 7 p.m.
Bentworth at California
Bethel Park at Gateway, 7 p.m.
Bishop Canevin at South Fayette
Blairsville at Penn Cambria
Brookville at Kittanning
Brentwood at Northgate, 5 p.m.
Brownsville at Beth-Center, 7 p.m.
Butler at Blackhawk
Canon-McMillan at Fox Chapel
Carlynton at Burgettstown, 6:30 p.m.
Carmichaels at Waynesburg, 7 p.m.
Carrick at South Allegheny
Claysburg-Kimmel at United, 7 p.m.
Connellsville at Laurel Highlands
Derry at East Allegheny
Elizabeth Forward at Yough
Ellwood City at Rochester, 7:30 p.m.
Erie McDowll at Woodland Hills, 7 p.m.
Ford City at Laurel, 7 p.m.
Fort Cherry at Avonworth, 7 p.m.
Greensburg Salem at Mt. Pleasant, 7 p.m.
Hampton at Valley
Hempfield at Indiana, 7 p.m.
Highlands at Burrell, 7 p.m.
Hopewell at Seneca Valley
Huntingdon at Hollidaysburg
Jefferson-Morgan at Southmoreland
Kiski at Franklin Regional
Knoch at Brashear at Cupples Stadium
Mars at Pine-Richland
McKeesport at Penn Hills, 6:30 p.m.
Monessen at Charleroi, 7 p.m.
Moon at Keystone Oaks
Moshannon Valley at Penns Manor, 7 p.m.
Mt. Lebanon at Norwin
Neshannock at Freedom
OLSH at Shady Side Academy, 7 p.m.
Penn-Trafford at North Allegheny, 7 p.m.
Perry at Central Catholic
Plum at Latrobe
Quaker Valley at Riverside
Redbank Valley at West Shamokin, 7 p.m.
Ringgold at South Park
Saltsburg at Leechburg, 7 p.m.
Seton-La Salle at Montour
Shaler at New Castle
Shenango at Farrell, 7 p.m.
Somerset at Ligonier Valley, 7 p.m.
Springdale at Freeport, 7:30 p.m.
State College at Altoona, 7 p.m.
Steel Valley at Trinity
Thomas Jefferson at Peters Township
Uniontown at McGuffey
Upper St. Clair at North Hills, 6:30 p.m.
Washington at Albert Gallatin
West Allegheny at Belle Vernon
West Mifflin at Jeannette, 7 p.m.
West Greene, Sto-Rox at Chartiers-Houston, 7 p.m.
West Middlesex at Union, 6:30 p.m.
Western Beaver at New Brighton, 7 p.m.
Westinghouse at Greensburg Central Catholic
Wilkinsburg, Geibel at Mapletown, 7 p.m.

Saturday’s schedule
All games start at 10 a.m.
Allderdice at Clairton
Marion Center at Ferndale
Mohawk at South Side Beaver
North Catholic at Frazier
Summit Academy at Riverview

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
 
Other blogs
Sports: Rob Rossi | Steel Mill | Chipped Ice | Bucco Blog | iPreps | Pitt Locker Room | Penn State Sports
News: This Just In | Trib List | ICycle | Flow Back | Stories Behind Trib Stories  


» Top TribLIVE.com Sports
» Top TribLIVE.com News
» Top TribLIVE.com Breaking News